Sesje Kobiece

Sesja kobieca – sesja buduarowa

Profesjonalnie wykonane zdjęcie może być przepiękną pamiątką na wiele lat. Na czym polega ten profesjonalizm? W studiu Oskar Szymczyk rozumie się go w dwojaki sposób.

 

Sesja kobieca a profesjonalizm fotografa

Po pierwsze wiąże się on z doskonałą znajomością medium. Znajomość sprzętu, kompozycji, odpowiedni zmysł estetyczny i wrażliwość wizualna sprawiają, że powstaje fotografia, która zdecydowanie różni się od przypadkowych, domowych zdjęć. Nawet teraz, gdy utrwalanie chwil z pomocą aparatu jest niezwykle popularne i powszechne, docenia się wysmakowanie i kunszt profesjonalnie wykonanych fotografii. Podczas realizacji sesji buduarowej fotograf dba o każdy szczegół. Czasem wystarczy odpowiednio wykorzystać naturalnej oświetlenie, żeby podkreślić fakturę materiałów, znajdujących się w kadrze i przedstawić piękno kobiecego ciała. Żeby efekt był rzeczywiście zachwycający, niezbędne jest doświadczenie i odpowiednie wyczucie.

 

Drugie rozumienie profesjonalizmu to wrażliwość pozwalająca wyeksponować wszystko to, co najpiękniejsze w klientce. Kobiecość może być różnie rozumiana. Dla części osób kojarzy się z delikatnością i uwodzicielstwem. Innym z kolei może kojarzyć się z pewnością siebie, siłą i zdecydowaniem. Każdą z takich cech da się odpowiednio wyeksponować, jeśli dysponuje się właściwą empatią oraz uważnie słucha się klientki. To, jak wygląda sesja buduarowa w moim wykonaniu, zawsze dopasowane jest do indywidualnej bohaterki fotografii i jej oczekiwań.

 

 

Sekret przepięknej sesji buduarowej

Zdjęcia tego typu powinny magnetyzować, sprawiać, że osoba fotografowana będzie chętnie do nich wracać. Powinny też dobrze charakteryzować bohaterkę fotografii. Nawet w tak wysmakowanych sesjach można uniknąć efektu sztuczności. Zamiast tego, bardziej pożądane jest osiągnięcie efektu:

  • intrygującego;
  • intymnego;
  • współgrającego z tym, kim się czuje bohaterka zdjęć.

 

Zależy mi na tym, żeby moje klientki rozpoznawały siebie na zdjęciach, a nie widziały kogoś obcego, ujętego w wystudiowanej pozie. Wyeksponowanie naturalności i jednocześnie podkreślenie naturalnego piękna to wymagające zadanie. Do jego realizacji niezbędna jest świetna komunikacja oraz komfortowa atmosfera podczas wykonywania zdjęć.

 

Dlaczego poczucie swobody i komfortu jest tak ważne podczas wykonywania sesji buduarowych?

Naturalny wyraz twarzy i swobodne ułożenie ciała sprawia, że zdjęcie wygląda po prostu lepiej. Tyczy się to zarówno sesji kobiecej, jak i każdego innego typu fotografii. W przypadku zdjęć buduarowych jest to o tyle ważne, że tego typu pamiątka jest dość intymna i eksponuje piękno kobiety w dość specyficznych warunkach.

Staram się, aby każda moja klientka czuła się swobodnie i czuła, że może otwarcie dzielić się ze mną swoimi wizjami, zastrzeżeniami i na bieżąco pojawiającymi się pomysłami. Fotografie wykonuję z myślą o klientkach, dlatego najważniejsze jest dla mnie to, żeby były zadowolone z osiągniętego efektu. Podczas realizacji sesji buduarowych stwarzam środowisko, które charakteryzuje się przyjazną atmosferą, sprzyja dialogowi i sprawia, że klientka może czuć się sobą.

 

Sesja buduarowa to mniej popularna oferta niż np. pamiątki ślubne czy z chrzcin. Coraz więcej osób dostrzega jednak, jak zachwycające efekty można z jej pomocą wyczarować. Dowodem na to jest fakt, że takie zapotrzebowanie zgłasza coraz więcej klientek ze Szczecina i okolic. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z moimi realizacjami.