Sesja portretowa

Codzienne robienie zdjęć sobie i swoim bliskim to świetna zabawa i sposób na stworzenie pamiątek z przeróżnym momentów życia – zarówno wydarzeń wielkiej wagi, jak i bardzo prozaicznych czynności. Wiele osób dysponuje jednak małą ilością fotografii, które rzeczywiście lubi, i do których zawsze chętnie wraca. Rozwiązaniem tego problemu może być profesjonalnie zrealizowana sesja portretowa.

Czym charakteryzuje się dobra sesja portretowa?

W ciągu życia nie mamy wielu sytuacji, w których rzeczywiście możemy sprawdzić się przed obiektywem. Przeważnie stykamy się z fotografem, gdy pojawia się konieczność wykonania zdjęć do dokumentów. Podczas realizacji takich zleceń najważniejsze jest uwidocznienie najważniejszych cech wyglądu twarzy osoby, a nie jej charakteru. Dopiero w trakcie sesji portretowej bez pośpiechu, wykonanej bez pośpiechu i z odpowiednim zaangażowaniem, fotograf może skupić się na ukazaniu tego, co znacznie ważniejsze niż jedynie rysy twarzy. Ostateczny efekt nie zależy tylko od tego, czy twarz jest właściwie oświetlona, a detale dobrze widoczne. Gdyby tak było, tworzenie sesji portretowej można by było przyrównać do pracy rzemieślniczej. Na fotografiach tego typu powinna zapisać się również energia danej osoby, jej nastawienie do otoczenia oraz emocje, które jej akurat towarzyszą.

Ukazanie wszystkich tych niuansów nie jest łatwe. Większość osób nie ma bogatego doświadczenia przed obiektywem, toteż pozowanie zawsze jest dla nich czymś nienaturalnym. Spięcie i zakłopotanie modela/modelki będzie widoczne na zdjęciu. Dobry fotograf wie, jak tego uniknąć.

Zdjęcie z sesji portretowej

Sesja portretowa – przepis na idealne zdjęcie

Ludzie wyglądają najpiękniej wtedy, gdy… czują się atrakcyjnie i swobodnie. Sesja wykonana w pośpiechu, bez wcześniejszej dokładnej konsultacji, otwartości i przyjaznego nastawienia fotografa do modela/modelki, nigdy nie przyniesie dobrych efektów. Tak zrealizowane zlecenie nie dawałoby mi też prawdziwej satysfakcji z wykonanej pracy. Aby moi klienci mogli cieszyć się przepięknymi fotografiami:

  • staram się wytworzyć swobodną, komfortową atmosferę

Praca fotografa portretowego to praca z człowiekiem, dlatego pełen profesjonalizm zawsze powinien iść tu w parze z serdecznością i wysoką kulturą osobistą. Dobry specjalista potrafi stworzyć takie warunki, żeby klient mógł się rozluźnić i żeby po prostu było mu wygodnie.

  • pytam, słucham i proponuję

Zależy mi na tym, żeby moi klienci czuli się na tyle komfortowo, aby wprost mówili mi o swoich oczekiwaniach lub o ewentualnych zastrzeżeniach. Zawsze cierpliwie ich wysłuchuję, a jeśli mam jakieś wątpliwości, zadaję pytania. Dokładne poznanie preferencji klienta odnośnie sesji portretowej pozwala mi też zaproponować indywidualnie dopasowane rozwiązania.

Na przestrzeni lat udało mi się stworzyć wiele zdjęć portretowych, na których dostrzec można indywidualizm i charakter modela/modelki. Zachęcam do zapoznania się z moimi dotychczasowymi realizacjami. Serdecznie zapraszam do kontaktu klientów i klientki ze Szczecina oraz z okolic.